Promocje
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++  No.23 Warm Beige
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++ No.23 Warm Beige

160,00 zł

Cena regularna: 175,00 zł

Najniższa cena: 175,00 zł
szt.
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%

118,00 zł

Cena regularna: 125,00 zł

Najniższa cena: 125,00 zł
szt.
PATRONAT

Naturestetica medycyna naturalna

SYN-AKE - rewolucja w pielęgnacji skóry z wykorzystaniem jadu żmii. 0
SYN-AKE - rewolucja w pielęgnacji skóry z wykorzystaniem jadu żmii.

SYN-AKE - rewolucja w pielęgnacji skóry z wykorzystaniem jadu żmii.

Koreańskie szaleństwo na punkcie nowoczesnych substancji aktywnych!
Kosmetyki koreańskie słyną z wyszukanych substancji aktywnych, które intensywnie działają na skórę twarzy. Substancje te są zazwyczaj nietypowe i rzadko spotykane w kosmetykach marek europejskich, często ze względu na ich wysoką cenę. Bardzo dobrze rozwinięty system badań i wyścig wśród koreańskich producentów w wytwarzaniu coraz to lepszych kosmetyków, powoduje, iż coraz ciekawsze substancje dodawane są do produktów pielęgnacyjnych. Poza ekstraktem ze śluzu ślimaka, który jest popularny od lat, nowym rewolucyjnym rozwiązaniem stają się fermentowane wyciągi z roślin i ich owoców, a także tajemnicza substancja czynna zwana SYN-AKE. 

Czym tak naprawdę jest SYN-AKE i jakie ma znaczenie dla naszej skóry?
SYN-AKE to substancja wynaleziona przez szwajcarskich farmaceutów z koncernu Pentapharm, który specjalizuje się w badaniach nad jadem węży. Wskutek szeroko idących badań nad jadem żmii oraz syntezą peptydów, zostało udowodnione, iż peptydy zawarte w jadzie żmii działają na skórę jak botox – rozluźniają mięśnie i spłycają zmarszczki, jednocześnie pozostawiając pełną mimikę twarzy.
SYN-AKE to substancja wytworzona syntetycznie składająca się z peptydu o nazwie Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate a także gliceryny i wody. Nie zawiera ona konserwantów, jest nieszkodliwa dla środowiska i bezpieczna do stosowania w kosmetykach. A ponieważ wytwarza się ją syntetycznie, żadne zwierzę nie cierpi w procesie produkcji.

SYN-AKE opiera się na opatentowanym mechanizmie, który naśladuje toksynę peptydową zwaną Waglerin 1, zbudowaną z sekwencji 22 aminokwasów.
Toksyna Waglerin-1 została wyizolowana właśnie z jadu żmii Trimeresurus Wagleri, zamieszkującej południowo-wschodnia Azję. Jej działanie skupia się na natychmiastowym i trwałym rozluźnieniu zmarszczek mimicznych. Peptyd ten jest uważany za mięśniowego antagonistę nikotynowego receptora acetylocholiny (acetylocholina przepuszcza jony sodu i m.in. wywołuje skurcze mięśni. Powtarzające się ruchy mięśni twarzy poprzez wykonywanie różnych min, w tym marszczenie czoła, brwi czy też uśmiechanie się, powoduje utrwalanie zmarszczek mimicznych. A ponieważ skurcze te występują ciągle w tym samym miejscu, zmarszczki na twarzy ciągle się pogłębiają). SYN- AKE zmniejsza absorbcję jonów sodu (Na+), umożliwiając mięśniom pozostanie w pozycji rozluźnionej.
SYN-AKE ma doskonałe właściwości wygładzające, redukuje i spłyca zmarszczki. Wykazane jest jego szybkie, długotrwałe działanie, ale efekt jest również całkowicie odwracalny. Nowe badania potwierdziły, że wczesne stosowanie SYN-AKE pomaga również opóźniać pojawianie się zmarszczek, przesuwając w czasie uwidacznianie procesu starzenia. Oczywistym efektem działania peptydu jest także nawilżanie skóry. W pielęgnacyjnych produktach kosmetycznych zaleca się stężenie peptydu od 1% do maksymalnie 4%.

Ze względu na rewelacyjne efekty, substancja ta bardzo szybka zyskała uznanie i zastosowanie w koreańskich kosmetykach. Niestety jest bardzo droga, dlatego też stosowana jest w niewielu produktach.

Nie musicie szukać kosmetyków oznaczonych skrótem SYN-AKE, ponieważ SYN-AKE to jedynie nazwa marketingowa. W rzeczywistości chodzi o peptyd "Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate". Jeżeli taka substancja znajduje się na liście w składzie kosmetyku, to znaczy, że produkt zawiera peptyd wzorowany na tym, który występuje w jadzie żmii. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl