Promocje
iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner 200 ml
iUNIK Vitamin Hyaluronic Acid Vitalizing Toner 200 ml
95,00 zł 76,00 zł
szt.
COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream 80g
COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream 80g
126,00 zł 92,00 zł
PATRONAT

Japoński masaż kobido 0
Japoński masaż kobido

Japoński masaż Kobido.

Dzisiaj troszkę zmienimy temat, ale w dalszym ciągu pozostaniemy w obszarze piękna i pielęgnacji skóry twarzy. Azjatycka pielęgnacja skóry jest dość obszerna i bazuje nie tylko na azjatyckich kosmetykach, ale też na technikach pielęgnacji. Dbanie o piękno skóry zarówno w Korei Południowej jak i Japonii rozpoczyna się na wczesnym etapie życia (już u dzieci) i bazuje ono na filtrach przeciwsłonecznych chroniących skórę twarzy przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz dokładnym oczyszczaniu i peelingowaniu skóry. Można powiedzieć, że to dwa podstawowe filary azjatyckiej pielęgnacji. W obu tych krajach rytuały pielęgnacyjne rozwijane są od stuleci i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Korea Południowa słynie z rytuału peelingowania skóry (słynne koreańskie spa i koreański peeling, podczas którego ścierane są pokłady starego naskórka, a efekt jest piorunujący!), a także z kroków koreańskiej pielęgnacji, czyli sposobu nakładania po sobie w odpowiedniej kolejności koreańskich kosmetyków według konsystencji i ich funkcji. Japonia natomiast słynie z rytualnego masażu, który stał się bogactwem japońskiej sztuki.

Kobido to japońska marka, która wypracowała określone połączenie technik japońskiego masażu liftingującego skórę i asygnowała swoją nazwą. Marka Kobido podkreśla, iż Kobido nie jest techniką masażu a jedynie nazwą ich firmy. Masaż marki kobido to połączenie ponad tysiąca technik bazujących na japońskim masażu Anma z wykorzystaniem punktów nacisku Shiatsu, podzielonych na 48 różnych kategorii odpowiadających 48 starożytnym pierwotnym technikom.  Marka Kobido na swojej stronie wyróżnia oficjalnie 120 technik różnych ruchów wykonywanych niezwykle płynnie i precyzyjnie. Poszczególne ruchy można dowolnie łączyć ze sobą z zachowaniem odpowiedniej, wymaganej techniki. Każdy ruch przeznaczony jest do masażu innej partii mięśni twarzy oraz ma określone tempo w jakim powinien być wykonany, czyli powoli lub bardzo szybko. Sposób ułożenia palców masażysty jest bardzo istotny, gdyż świadczy o precyzji i skuteczności danej techniki. Ilość stosowanych technik zależy od doświadczenia i umiejętności masażysty. Kobido to bardzo trudna metoda masażu, wymagająca dużego zaangażowania od osoby ją wykonującej. Skupienie i zachowanie spokoju odgrywa tutaj kluczową rolę.  Do perfekcji dochodzi się przez całe swoje życie, dlatego kobido uznawane jest w Japonii za sztukę.

Techniki ruchów kobido podzielone są na 6 poziomów zaawansowania. Już dwa pierwsze poziomy wystarczą, aby wykonać bardzo dobry i skuteczny masaż liftingujący i odżywiający skórę. Na kursy od poziomu 1 do 3 można zapisać się z własnej inicjatywy u samego mistrza. Aby uczyć się kobido powyżej poziomu trzeciego, trzeba otrzymać specjalne zaproszenie od mistrza kobido dr. Shogo Mochizuki, który należy do 26 pokolenia mistrzów kobido i uznawany jest za najlepszego masażystę marki Kobido na świecie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl