Promocje
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++  No.23 Warm Beige
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++ No.23 Warm Beige

160,00 zł

Cena regularna: 175,00 zł

Najniższa cena: 175,00 zł
szt.
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%

118,00 zł

Cena regularna: 125,00 zł

Najniższa cena: 125,00 zł
szt.
PATRONAT

Naturestetica medycyna naturalna

Japoński masaż kobido 0
Japoński masaż kobido

Japoński masaż Kobido.

Dzisiaj troszkę zmienimy temat, ale w dalszym ciągu pozostaniemy w obszarze piękna i pielęgnacji skóry twarzy. Azjatycka pielęgnacja skóry jest dość obszerna i bazuje nie tylko na azjatyckich kosmetykach, ale też na technikach pielęgnacji. Dbanie o piękno skóry zarówno w Korei Południowej jak i Japonii rozpoczyna się na wczesnym etapie życia (już u dzieci) i bazuje ono na filtrach przeciwsłonecznych chroniących skórę twarzy przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz dokładnym oczyszczaniu i peelingowaniu skóry. Można powiedzieć, że to dwa podstawowe filary azjatyckiej pielęgnacji. W obu tych krajach rytuały pielęgnacyjne rozwijane są od stuleci i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Korea Południowa słynie z rytuału peelingowania skóry (słynne koreańskie spa i koreański peeling, podczas którego ścierane są pokłady starego naskórka, a efekt jest piorunujący!), a także z kroków koreańskiej pielęgnacji, czyli sposobu nakładania po sobie w odpowiedniej kolejności koreańskich kosmetyków według konsystencji i ich funkcji. Japonia natomiast słynie z rytualnego masażu, który stał się bogactwem japońskiej sztuki.

Kobido to japońska marka, która wypracowała określone połączenie technik japońskiego masażu liftingującego skórę i asygnowała swoją nazwą. Marka Kobido podkreśla, iż Kobido nie jest techniką masażu a jedynie nazwą ich firmy. Masaż marki kobido to połączenie ponad tysiąca technik bazujących na japońskim masażu Anma z wykorzystaniem punktów nacisku Shiatsu, podzielonych na 48 różnych kategorii odpowiadających 48 starożytnym pierwotnym technikom.  Marka Kobido na swojej stronie wyróżnia oficjalnie 120 technik różnych ruchów wykonywanych niezwykle płynnie i precyzyjnie. Poszczególne ruchy można dowolnie łączyć ze sobą z zachowaniem odpowiedniej, wymaganej techniki. Każdy ruch przeznaczony jest do masażu innej partii mięśni twarzy oraz ma określone tempo w jakim powinien być wykonany, czyli powoli lub bardzo szybko. Sposób ułożenia palców masażysty jest bardzo istotny, gdyż świadczy o precyzji i skuteczności danej techniki. Ilość stosowanych technik zależy od doświadczenia i umiejętności masażysty. Kobido to bardzo trudna metoda masażu, wymagająca dużego zaangażowania od osoby ją wykonującej. Skupienie i zachowanie spokoju odgrywa tutaj kluczową rolę.  Do perfekcji dochodzi się przez całe swoje życie, dlatego kobido uznawane jest w Japonii za sztukę.

Techniki ruchów kobido podzielone są na 6 poziomów zaawansowania. Już dwa pierwsze poziomy wystarczą, aby wykonać bardzo dobry i skuteczny masaż liftingujący i odżywiający skórę. Na kursy od poziomu 1 do 3 można zapisać się z własnej inicjatywy u samego mistrza. Aby uczyć się kobido powyżej poziomu trzeciego, trzeba otrzymać specjalne zaproszenie od mistrza kobido dr. Shogo Mochizuki, który należy do 26 pokolenia mistrzów kobido i uznawany jest za najlepszego masażystę marki Kobido na świecie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl