Promocje
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++  No.23 Warm Beige
Krem BB - Asianclub Viper & Snail Lasting BB Cream SPF 50+ PA+++ No.23 Warm Beige

160,00 zł

Cena regularna: 175,00 zł

Najniższa cena: 175,00 zł
szt.
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%
Serum - Asianclub Pure Green Vitamin C 14%

118,00 zł

Cena regularna: 125,00 zł

Najniższa cena: 125,00 zł
szt.
PATRONAT

Naturestetica medycyna naturalna

Jestem młoda! Po co mi krem przeciwzmarszczkowy? 0

Po co tak naprawdę stosować kremy przeciwmarszczkowe, co one dają i w jakim wieku trzeba rozpocząć intensywną pielęgnację skóry? Czy nawilżanie skóry a pielęgnacja przeciwzmarszczkowa mają ze sobą coś wspólnego? I co ma do tego promieniowanie słoneczne w zimie?

Kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych - starzenie się skóry

Starzenie się skóry to proces nieuchronny, zależny od upływu czasu, naszych genów oraz niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego - przede wszystkim promieniowania UV, które jest silne nawet w zimie.

Starzenie się skóry dotyczy wszystkich warstw skórnych - naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna. Procesowi temu nie można zapobiec, można jedynie niwelować i opóźniać jego skutki poprzez właściwe odżywianie, kondycję fizyczną oraz właściwą pielęgnację skóry. I właśnie na tej pielęgnacji się skupimy.

Jednym z elementów procesu starzenia się skóry jest redukcja ilości gruczołów potowych, co prowadzi do wysuszania skóry, a także zmiany w obrębie lipidów naskórka, które wpływają na odwodnienie. Skóra wiotczeje, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych oraz następuje degradacja włókien elastyny.

Procesy te zachodzą u wszystkich osób bez wyjątku. Dlatego tak ważne jest nawilżanie skóry i jej pielęgnacja w każdym wieku. Wielu kosmetologów stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zaleca między 18 a 20 rokiem życia!

Regeneracja skóry i proces starzenia się skóry

Wszystkie tkanki i narządy człowieka zawierają enzymy zwane metaloproteinazami. Metaloproteinazy spełniają istotną funkcję w organizmie. Uczestniczą m.in. w procesie gojenia się ran i tworzenia blizn, przekształcania chrząstek i kości - czyli w procesach naprawczych, które wspomagają fizjologię organizmu, ale także wspierają procesy negatywne dla zdrowia- choroby nowotworowe, stany zapalne stawów oraz chorób skóry.

Metaloproteinazy, aby zaczęły działać, muszą być aktywowane. Jednym z czynników aktywujących metaloproteinazy jest promieniowanie słoneczne. Jedna z grup metaloproteinaz po aktywacji rozpoczyna proces rozkładu kolegenu i uszkadzania włokien kolagenowych i elastyny. Wpływa to na powstawanie zmarszczek, wiotczenie skóry, utratę jej elastyczności.

Kosmetyki anty-aging zatrzymują czas?

Kosmetyki anty-aging zawierają składniki aktywne, które mają za zadnie niwelować niekorzystne skutki działania czynników zewnętrznych, pobudzając komórki do produkcji niezbędnych składników odżywczych oraz regeneracji skóry. Zapobiegają  również przedwczesnemu starzeniu się skóry (opóźniają ten proces) poprzez ochronę włókien kolagenowych i włókien elastyny. Dlatego tak często w reklamach mówi się o produktach, które zatrzymują czas…

Więcej o kosmetykach przeciwzmarszczkowych oraz ich propozycje znajdziecie w kolejnym artykule.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl