Koreańska pielęgnacja - oczyszczanie, peelingowanie, tonizowanie 0
Koreańska pielęgnacja - oczyszczanie, peelingowanie, tonizowanie

Co wyróżnia pielęgnację koreańską i sprawia, że jest ona tak wyjątkowa dla naszej skóry? Dlaczego powinniśmy sięgnąć po kosmetyki pochodzące z Korei i nie jest tak łatwo zastąpić ich innymi? I czy każdy kosmetyk koreański jest dla Ciebie?

Wszystko Ci wyjaśnię.

Podstawą koreańskiej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry, które składa się z dokładnego jej mycia oraz peelingowania. Dlaczego? Oczyszczanie ma spowodować usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze z powietrza, drobnoustrojów, wolnych rodników (które wpływają na powstawanie zaskórników) oraz tłustego sebum. Peelinowanie skóry usuwa martwe komórki naskórka, które blokują pory (i przyczyniają się do powstawania niedoskonałości). Oczyszczanie i peelingowanie wpływają nie tylko na czystość skóry, brak niedoskonałości, ale również poprawiają jej koloryt. Okazuje się, że już tymi dwoma krokami możesz osiągnąć efekty, których oczkujesz od kremów. Czy w takim razie możesz z kremów zrezygnować? Nie! Oczyszczona skóra po oczyszczaniu i peelingowaniu pozbawiona jest naturalnej warstwy ochronnej. Czyli z jednej strony oczyszczasz, z drugiej jednak likwidujesz naturalną barierę ochronną, zmieniasz pH i narażasz na przesuszenia. Tutaj do gry wkraczają toniki i kremy.

Jak działa tonik i czym różni się koreański tonik od tych, które znamy my?

Toniki pochodzące z Korei Południowej pełnią funkcję pielęgnacyjną (w przeciwieństwie do znanych nam innych toników jedynie do przemywania skóry). Tonizowanie po koreańsku nabiera innego znaczenia - przywraca odpowiednie pH, odżywia, nawilża i stanowi pierwszą warstwę ochronną. Toniki są gęstsze od płynu i nakłada się je wklepują palcami w skórę.

Wróćmy jednak do oczyszczania i peelingowania. Wśród koreańskich kosmetyków oczyszczających skórę królują oleje i tzw. pianki (foam cleanser, cleansing lotion). Pianki wbrew swojej nawie mają konsystencję kremową i są wyciskane z tuby lub nabierane ze słoiczka. Koreańskie "pianki" wyróżniają się w swojej funkcjonalności tym, że się "nie ścierają" - przylegają do skóry podczas ich rozprowadzania (dodatkowo są gęste i dobrze rozprowadzają się po skórze nawet suchej, chociaż polecam mieć lekko zwilżone ręce do ich nakładania). Możesz nimi pokryć całą twarz, która podczas masowania i spłukiwania zostanie dokładnie umyta. Te myjące kremy zaczynają delikatnie się pienić dopiero podczas zmywania wodą.

Regularny peeling skóry podstawą pielęgnacji skóry!

Peelingi koreańskie stosowane do twarzy, również mają konsystencję lekkiego kremu, a nawet żelu, sprawiają wrażenie bardzo delikatnego peelingowania i często nie zawierają żadnych widocznych i wyczuwalnych drobinek. Peelingi koreańskie działają poprzez ścieranie. Nałożony żel dobrze trzyma się skóry i podczas masowania ściera się, zbierając jednocześnie obumarły naskórek. Taki peeling warto wykonać nawet 2-3 razy w tygodniu. Zabiegi peelngujące mają szczególne znaczenie w kompleksowej pielęgnacji skóry. Gdy nowo powstające komórki skóry wypychają stare, te obumierają i blokują substancjom odżywczym pochodzącym z kosmetyków dojście do skóry właściwej. Aby cieszyć się zawsze promienną i piękną skórą, stosuj delikatne i skuteczne peelingi koreańskie!

Dopiero dobrze oczyszczona skóra umożliwia przejście do skutecznej pielęgnacji. Zapewnia lepsze wchłanianie substancji odżywczych z ampułek, esencji, lotionów, kremów i masek.

Aby dowiedzieć się więcej o kolejnych krokach koreańskiej pielęgnacji zapraszam do przeczytania następnej części tego artykułu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl