Dlaczego nie warto przywiązywać się do jednego kremu? 0
Dlaczego nie warto przywiązywać się do jednego kremu?

Dlaczego nie warto przywiązywać się do jednego kremu?

Skóra z czasem przyzwyczaja się do danego kosmetyku, nawet jeśli ten świetnie radzi sobie z pielęgnacją. Po jakimś czasie może okazać się, że krem, który nigdy was nie zawodził, staje się za słaby. Czasami nawet sądzimy, że producent zmienił coś w składzie i kosmetyk nie jest już tak dobry, jak kiedyś.

Nowe znaczy lepsze?

Owszem, może tak się zdarzyć, że producent zmienia skład kosmetyku, który od wielu lat jest na rynku, po to, aby wyprodukować go taniej i więcej na nim zarobić. W przypadku kosmetyków koreańskich, takie sytuacje raczej nie mają miejsca - kosmetyki są dość często wycofywane, a w ich miejsce powstają nowe. Specjaliści udoskonalają kosmetyki, szukają nowych, lepszych rozwiązań, rozwijają technologię. Rynek kosmetyczny w Korei Południowej jest tak dynamiczny, że ciągłe zmiany są tam czymś normalnym. Od zmiany składu kosmetyku na gorszy,  o wiele bardziej prawdopodobne jest, że Wasz krem nie jest już dostępny w sprzedaży (po prostu już „nie istnieje”), a wy musicie szukać czegoś nowego.  „Nowe” koreańskie, zazwyczaj jest synonimem „lepszego”.

Dlaczego skóra przyzwyczaja się do kosmetyków?

Wróćmy jednak do pierwotnego problemu. Kosmetyk przestaje być dla was tak skuteczny, jak dotychczas (i nie jest to następstwo zmiany jego składu). Dlaczego tak się dzieje? Większość kosmetyków działa na skórę właściwą, która przyzwyczaja się do kosmetyku. Dlatego co jakiś czas np. co trzecie lub czwarte opakowanie, powinnyście spróbować zmienić krem i zużyć chociaż jeden słoiczek innego. Skóra otrzyma od was coś, czego nie zna i do czego nie zdążyła się przyzwyczaić – inne substancje odżywcze, w innych proporcjach. Po takim działaniu możecie powrócić do waszego ukochanego kremu i najprawdopodobniej znowu odkryjecie jego cudowne właściwości.

Kosmetyki warto również zmieniać ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Wasza skóra będzie potrzebowała innego wsparcia latem, a innego zimą. Klimatyzacja, chlorowana woda w basenie czy centralne ogrzewanie – to wszystko ma wpływ na stan skóry i problemy skórne – zimą nasza skóra jest przesuszona i potrzebuje więcej nawilżenia, a w innym czasie borykamy się z zaskórnikami i niedoskonałościami.

Koreańskie kosmetyki - jak wybrać najlepsze i jak je stosować?

Zmiana kosmetyków nie musi polegać na odstawieniu wszystkiego, co macie w domu – nawet nie powinna!  W koreańskiej pielęgnacji kosmetyki się łączy. Pielęgnacja jest kilkustopniowa. Każdy krok pielęgnacji to nakładanie po sobie kosmetyków o różnej konsystencji (w kolejności od najlżejszej do najcięższej). Jeśli zauważyłyście, że problemy Waszej skóry się zmieniły i to, co do tej pory doskonale się sprawdzało, przestało już działać, zmieńcie któryś kosmetyk na inny. Możecie zmienić jeden lub kilka. Jeśli miałyście np. 3 produkty – tonik, serum, krem to spróbujcie jednego dnia używać stary tonik, nowe serum, stary krem, a drugiego dnia stary tonik, stare serum i nowy krem. Łączcie je tak, jak tylko chcecie i obserwujcie swoją skórę - czego jeszcze jej w tym momencie potrzeba.

Jeśli nie wiecie jak łączyć poszczególne kosmetyki i macie problem z ich doborem, napiszcie do nas na shop@asianclub.pl. Pomożemy Wam dobrać odpowiednie kosmetyki do Waszej skóry. Zacznijcie od dwóch, trzech produktów, a dopiero z czasem dokładajcie kolejne. Dzięki temu będziecie wiedziały, czego jeszcze potrzebuje Wasza skóra, a Wasze zakupy będą trafione w punkt.

Wszystkie kosmetyki do koreańskiej pielęgnacji znajdziecie na www.asianclub.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl