Promocje
Lioele Blooming Shimmer Pearl Base 35ml
Lioele Blooming Shimmer Pearl Base 35ml
65,00 zł 50,00 zł
szt.
Lioele Pop Tint Cherry Tint 03
Lioele Pop Tint Cherry Tint 03
55,00 zł 20,00 zł
szt.
Lioele All Day Sunshine Lip Essense SPF 12
Lioele All Day Sunshine Lip Essense SPF 12
41,00 zł 15,00 zł
szt.
Lioele Intensive Time Reversing Snail Cream
Lioele Intensive Time Reversing Snail Cream
128,00 zł 100,00 zł
szt.
Lioele Dollish Veil Vita BB SPF25 PA++
Lioele Dollish Veil Vita BB SPF25 PA++
80,00 zł 72,00 zł
Producenci
PATRONAT

Naukowcy mówią: Propolis - ukojenie dla skóry prosto od pszczoły 0
Naukowcy mówią: Propolis - ukojenie dla skóry prosto od pszczoły

Propolis znany także jako kit pszczeli (ang. bee glue) jest żywiczną mieszaniną składników tworzonych ze zbieranych i przekształcanych przez pszczoły materiałów pochodzenia roślinnego (pędy, pąki, wysięki). Dodatkowo, w składzie mogą znajdować się domieszki mechaniczne takie jak pyłek kwiatowy czy fragmenty roślin.

Prozdrowotne właściwości propolisu

Pierwsze doniesienia o propolisie pochodzą już sprzed 300 r. p.n.e., kiedy to Grecy i Egipcjanie stosowali go do opatrywania ran oraz leczenia owrzodzeń. W medycynie tradycyjnej przypisywano mu właściwości antyoksydacyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, wspierające odporność oraz przeciwnowotworowe. Na przestrzeni kolejnych wieków jego udział w lecznictwie cieszył się niesłabnącą popularnością, zaś postępujący rozwój medycyny w poprzednich dwóch dekadach przyniósł sporo nowych informacji o jego działaniu.

Propolis przy niskich temperaturach jest twardy i kruchy, z kolei w wysokich miękki i plastyczny. Posiada przyjemny, aromatyczny zapach, a kolor uzależniony jest głównie od czasu dojrzewania. Skład propolisu zależny jest w głównej mierze od roślin, z których pszczoły pozyskują substancje żywiczne, a także regionów geograficznych.

Wszystkie zalety propolisu sprawiają, że nie mogło go zabraknąć w koreańskich kosmetykach!

                                              Propolis znajdziesz w:
                                      Rizette Volux Premium Serum  

                                    

Wśród komponentów składowych identyfikowanych w propolisie wyszczególnia się ponad trzysta różnych związków aktywnych, które klasyfikuje się w kilku grupach takich jak między innymi: alkohole, aldehydy, aminokwasy, kwasy aromatyczne, chalkony, flawony, ketony, terpenoidy, steroidy, sacharydy i witaminy.

Skład propolisu różni się w zależności od stref geograficznych, w których jest pozyskiwany. Oznacza to, że propolis pochodzący z Europy czy z Azji może mieć inne właściwości. Przykładowo, dominującymi składnikami europejskiego propolisu są flawonoidy, flawony, kwasy fenolowe i ich estry, którym przypisuje się działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Propolis azjatycki natomiast ma szczególne właściwości rozjaśniające i przeciwzmarszczkowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl